موسسه علمی کاربردی دانشگاه جامع علمی کاربردی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری

امضای تفاهم نامه همکاری مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز و سازمان سرمایه گذاری شهرداری

21 آبان 1398 12:42 اخبار دانشگاه 143

تفاهم نامه همکاری دو جانبه مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اهواز با حضور روسای دو دستگاه و آقای جهانبخشی عضو شورای اسلامی شهر در محل دانشگاه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز، به منظور ایجاد زمینه مناسب برای ارتباط  و گسترش همکاری های دو جانبه در پروژه های مختلف اقتصادی، عمرانی، خدماتی و پژوهشی در سطح خرد و کلان روز دوشنبه ۲۰ ماه ماه سال جاری، تفاهم نامه همکاری بین مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی امضاء شد.

اسماعیل احمدی فر ؛ رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز در این خصوص گفت : این تفاهم نامه با هدف استفاده مناسب از توانایی های علمی، تحقیقاتی، صنعتی، آزمایشگاهی، کارگاهی، تجهیزان و امکانات طرفین برای انجام پروژه های سرمایه گذاری اقتصادی – عمرانی – خدماتی و پژوهشی می باشد که مابین طرفین منعقد شده است.

در ابتدای این جلسه رئیس مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز ضمن خیرمقدم به مهمانان با ارائه گزارشی از عملکرد ۵ ساله این مرکز گفت : این دانشگاه علیرغم نوپا بودن در همین مدت کوتاه توانسته است به موفقیتهای مهمی در زمینه های مختلف علمی ، پژوهشی ، مطالعاتی و محیط زیستی و . . . در سطوح استان و کشور دست یابد و رتبه های برتر در رشته های گوناگون بیانگر پیشرفت ویژه دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز است .

اسماعیل احمدی فر افزود : بارها به همه معاونتها ، مناطق و سازمانهای شهرداری اهواز اعلام کرده ایم که با توجه به ظرفیتهای خود آماده همکاری با آنها در جهت پیشرفت سیستم هستیم زیرا که ما خود را زیر مجموعه شهرداری اهواز می دانیم .

وی با اشاره به تفاهم همکاری با سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی گفت : اساتید و دانشجویان این دانشگاه ، ایده هایی در حوزه سرمایه گذاری دارند که امیدواریم با فرصتی که سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی در اختیار دانشگاه علمی کاربردی قرارداده است ، این ایده ها و نظرات به پروژه های بزرگ و ماندگاری تبدیل شوند .

در ادامه جلسه رئیس سازمان سرمایه گذاری ضمن تشکر از استقبال رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز و جناب آقای جهانبخشی عضو شورای اسلامی شهر گفت : یکی از مشکلات مدیریت سنتی، مدیریت هزینه به همراه اثربخشی پایین است. اما امروز در مدیریت به استفاده از ظرفیتهای موجود توجه ویژه ای  می شود .

عبدالامیر کمایی ادامه داد : دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز یکی از ظرفیت های معقول در شهرداری است که می تواند به عنوان پشتوانه علمی طرح ها و برنامه های این سازمان و در سطحی بالاتر محور توسعه شهرداری مطرح باشد .

وی  با تاکید برنیاز سازمان سرمایه گذاری به یک پشتوانه علمی جهت برنامه ها و پروژه های خود گفت : ما به مشاوری توانمند جهت مطالعات ، استراتژی ها ، برنامه ریزی ها ، اهداف و . . . در حوزه سرمایه گذاری نیازمندیم و چه ظرفیتی بهتر از دانشگاه کاربردی شهرداری اهواز می تواند در این مسیر همراه  ما باشد .

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای شهرداری اهواز افزود : این دانشگاه با توجه به ظرفیتهای خود قابلیت همکاری و تبادل اطلاعات و تجارب در سایر مجامع علمی در داخل و خارج از استان را دارد که این خود امتیاز مثبتی به شمار می رود .

عبدالامیر کمایی افزود : تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان سرمایه گذاری و مشترکتهای مردمی و دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز جهت استفاده از خدمات علمی و مطالعاتی این دانشگاه در پروژه های سرمایه گذاری منعقد شده و طبق آن ما ایده ها و طرح های خود را جهت انجام مطالعات به دانشگاه علمی کاربردی ارائه می کنیم و امیدواریم این تجربه موفق آمیز به سایر بخش های شهرداری نیز تسری یابد .

در ادامه عضو شورای اسلامی شهر ، تفاهم نامه بین سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی و دانشگاه علمی و کاربردی را به فال نیک گرفت و اظهار کرد : از ابتدای حضورم در شورای پنجم همواره به استفاده از ظرفیت های علمی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری تاکید و اصرار داشته ام .

مازیار جهانبخشی ادامه داد : استفاده نکردن از ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ، اجحاف بزرگی در حق شهرداری است وباید مجموعه شهرداری در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشند .

وی ابراز امیدواری کرد :با تفاهمی که بین سازمان سرمایه گذاری و دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ایجاد شده، منتظر تحول مثبتی درحوزه سرمایه گذاری در اهواز باشیم . ضمن آن که بنده و سایر اعضای شورای شهر در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد .لینک کوتاه: http://ahvazuni.ir/PTBppGtCxR