موسسه علمی کاربردی دانشگاه جامع علمی کاربردی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری

معرفی مرکز

مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهـواز در بهمن مـاه سال ۱۳۹۲ با کسب مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فنـاوری و تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی تأسیس گردید.

این مرکز فعالیت خود را با چهار رشته در مقطع کاردانی فنی و دو رشته در مقطع کار‌شناسی ناپیوسته با جذب ۱۲۰ دانشجو با هدف افزايش ارتقاء سطح آموزش عالي و توسعه ظرفيت‌هاي اشتغال استان مبتني بر تحصيل هم‌زمان با مهارت‌آموزي آغاز کرد.

این دانشگاه با وسعتی بالغ بر ۱۲۴۰ متـر مـربع در ۲ طبقـه و مجهـز به امـکانات سخـت افـزاری و نرم افـزاری مدرن و بـا تکیه بر امکانات و تجهیزات پیشرفته و محیـطی بسیـار زیبا و مـدرن و هـمچنین دارا بودن انجمـن‌هاي علمي، کـانون های فرهنگی و هنری، ۱۲ کلـاس درسي، کتابخانه بـا تعداد ۴۲۰۰  عنوان کتاب تخصصی، سالن اجتمـاعات، سـايت کامپيوتري مجـهز، کـارگاه‌ نقشه کشی، بـوفه، کـافي‌نـت و زيـراکس دانشجويي توانست نظر داوطلبین را به خود جلب نماید.

هم اکنون بیش از ۱۵۰۰ دانـشجو در ۱۲ رشـته مقطع کـاردانی فنی و حرفه ای  و ۱۱ رشتـه کـارشناسی نـاپیوستـه (مهندسی)  بـا بهره مندی از ۲۰۰ استـاد مجرب مشغول به تحصیل می باشند.

اين مرکز با تكيه بر توان تخصصي و دانشگاهي مدرسان مجرب و متعهد و همچنين برخورداري از كاركنان توانمند، توانسته تا علاوه بر دوره های کلاسیک، مجری برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت کارکنان شهرداری کلانشهر اهواز و دستگاه های تابعه استـانداری خوزستان باشد.